Na pewnym etapie z uwagi na rozwój, optymalizację kosztów lub w związku ze sprawami rodzinnymi konieczna jest zmiana formy prawnej czyli przekształcenia z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę lub zmiany formy prawnej spółki. Kodeks spółek handlowych zawiera elastyczne przepisy, pozwalające dobrać formę prawną do aktualnych potrzeb biznesowych.

W ostatnich latach bardzo popularne jest przekształcenie spółki z o.o. w spółkę jawną lub komandytową, a przy dużym rozwoju i poszukiwaniu kapitału przekształcenia sp. z o.o. w spółkę akcyjną. Każda z tych form ma swoje zalety i wady, dlatego zapraszam do przeprowadzenia wstępnej analizy aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa oraz celów właścicieli/wspólników.

Gwarantuję, ze dobierzemy formę spółki odpowiednią do potrzeb i przebrniemy przez proces od podjęcia decyzji do formalności rejestrowych. W zakresie usługi jest analiza przedsiębiorstwa, dokonanie wyceny, przygotowanie uchwał, zgromadzenia, współpraca z notariuszem, postępowanie rejestrowe w Krajowym Rejestrze Sądowym.